Festivalul Filmului German la Gaudeamus

noiembrie 28th, 2013

Data: 26 Noiembrie – 1 Decembrie 2013
Locul: Gaudeamus
Preţ: Intrare liberă
Telefon Informaţii: (022)24-50-83 ;(022)24-50-01

În program – proiecții de scurtmetraje digitale din noul val german: animații, ficțiune, microfilme, videoclipuri, filme experimentale.

Atenţie: Subtitrare în limba engleză.

PROGRAM:

Marţi, 26 noiembrie

ora 18:00

  • Filmul „Der präzise Peter” de Martin Schmidt
  • Filmul „Janek” de Piotr J. Lewandowski
  • Filmul „Angelinho” de Maryna Schipak
  • Filmul „Tür aufs Dach” de G.Abashishvili
  • Filmul „Engel Zu Fuss” de Jakob Schuh ; Saschka Unseld
  • Filmul „Post” de Matthias Bruhn ; Christian Asmussen
  • Filmul „Not Worth A Bullet” de Markus F.Adrian
  • Filmul „Spin” de Max Hatler
  • Filmul „The White Rider” de Francisco Poveda
  • Filmul „Mee” de Letty Felgendreher

 

Miercuri, 27 noiembrie

ora 18:00

  • Filmul „How Your Money Works” de Musclebeaver,
  • Filmul „1000 Grams” de Tom Bewilogua,
  • Filmul „Liebesliedchen” de Lena Geller,
  • Filmul „Bankenkrise” de Till Penzek,
  • Filmul „Trioon” de Karl Kliem,
  • Filmul „L’Un de Lune” de Helene Tragesser ; Florian Grolig,
  • Filmul „When The Hurlyburly’s Done” de Hanna Maria Heidrich ; Alex Eslam,
  • Filmul „Keine Angst Vorm Atom” de Till Penzek,
  • Filmul „Anhalter” de Daniel Hopfner,
  • Filmul „Infernale Nonnen” de Roland Petrizza.

 

Joi, 28 noiembrie

ora 18:00

  • Filmul „Lichtspuren” de Claire Walka,
  • Filmul „Score” de Maria Kalcheva,
  • Filmul „The Animator’s Way Of Surviving The Crisis” de Markus Werde,
  • Filmul „Luca’s Evangelium” de Johann Sachs,
  • Filmul „Ms.Found In A Bottle” de Florian Grolig ; Federico Martin,
  • Filmul „Andersartig” de Denis Stein Schombur,
  • Filmul „Das Haus” de David Buob,
  • Filmul „Emergence” de Susi Sie,
  • Filmul „Schafmatt” de Albert Radl,
  • Filmul „Prinz Ratte” de Albert Radl.

 

Vineri, 29 noiembrie

ora 18:00

  • Filmul „Groom Lake Base” de Magnus Goebel,
  • Filmul „366 Tage” de Johannes Schiehsl,
  • Filmul „Der Besuch” de Conrad Tambour,
  • Filmul „Magnus Maximus” de Emanuel Strinxer,
  • Filmul „Kraddy Android Porn” de Musclebeaver,
  • Filmul „Lebensader” de Angela Steffen,
  • Filmul „Dot, The Book As A Video” de Jorg Petri,
  • Filmul „Dear Miss Mistress” de Claire Walka,
  • Filmul „Make It Rain” de Bruce Stirling ; John Knoxx,
  • Filmul „Chrysalis” de Aubrey Millen,
  • Filmul „Mobile” de Verena Fels. 

Sâmbătă, 30 noiembrie

ora 18:00

  • Filmul „Die Bremer Stadtmusikanten”.

Duminică, 1 decembrie

ora 18:00

  • Filmul „Das Tapfere Schneiderlein”.


Alte articole